Раздел: Политика

политические новости

Країни «Групи семи» обговорюватимуть ситуацію з Кримом і Донбасом в Торонто – Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив про основні теми зустрічі міністрів закордонних справ країн «Групи семи». Зокрема, обговорюватимуть солідарність з Україною в питаннях окупованих Росією Криму і Донбасу, написав глава МЗС в Twitter.

«А тепер до Торонто – на зустріч з нашими друзями – міністрами закордонних справ «Великої сімки». Головні теми – солідарність з Україною щодо окупованих Криму та Донбасу та підтримка наших реформ», – написав Клімкін.

Посол України в Канаді Андрій Шевченко повідомив, що Україну вперше запросили на зустріч міністрів закордонних справ країн «Групи семи», яка розпочнеться 22 квітня в канадському Торонто.

Він зазначив, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін отримав запрошення на зустріч від своєї колеги, канадського міністра Христі Фріланд.

До складу «Групи семи» входять США, Японія, Німеччина, Канада, Італія, Франція та Велика Британія. У 2018 році у клубі головує Канада.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

У 2017 році правоохоронцям передали справи щодо 100 працівників пенітенціарної системи – Мін’юст

У 2017 році до правоохоронних органів передали кримінальні провадження щодо більш ніж 100 працівників пенітенціарної системи, повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

«Це різного виду злочини, щодо яких тривають як службові перевірки, так і відкриті кримінальні справи», – зазначив він.

56 особам у 2017 році оголосили вироки, повідомив начальник управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру в місцях несвободи Генпрокуратури України В’ячеслав Свірець.

«У 2016 році було оголошено 35 обвинувальних вироків. У 2017 році – 56. Вироки набули законної сили», – сказав Свірець.

За словами Дениса Чернишова, статистика злочинів серед працівників пенітенціарної системи зросла, тому Міністерство юстиції запроваджує щорічну перевірку доброчесності керівників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

«Щодо 134 керівників установ буде проведена перевірка. Згодом це буде стосуватися всіх працівників, але сьогодні ми говоримо про перший етап очищення системи», – сказав Чернишов.

Перевірку планують розпочати з червня. Її здійснюватиме комісія із представників прокуратури, громадськості та міжнародних організацій, додав Чернишов.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Правоохоронцям передали інформацію про недостовірні декларації 3 посадовців – НАЗК

Національне агентство України з питань запобігання корупції передало НАБУ, ГПУ та поліції інформацію про недостовірні декларації трьох посадовці, повідомила прес-служба НАЗК.

В агентстві зазначили, що мова йде про декларації, подані суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Євгеном Літвіновим, заступником начальника управління – начальником відділу управління поліції охорони в Дніпропетровській області Вадимом Негодченком та депутатом Дмитрівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області Іваном Стояновим.

У НАЗК заявили, що за результатом перевірки декларації Літвінова за 2015 рік встановлене відображення в ній недостовірних відомостей на загальну суму понад 927 тисяч гривень. Зокрема, за даними агентства, посадовець не зазначив відомості про квартиру в Донецькій області, яка належить йому на праві власності, вказав зайві відомості щодо земельної ділянки та житлового будинку, які не належать на праві власності його дружині, а також зазначив недостовірні відомості щодо виплачених йому доходів.

За інформацією НАЗК, поліцейський Негодченко при поданні декларації за 2016 рік не відобразив відомості про житловий будинок у Дніпрі, який належить йому на праві власності, та відомості про корпоративні права, що належать його дружині

Згідно з повідомленням, у декларації депутата Стоянова за 2016 рік встановлена недостовірність відомостей на загальну суму понад 446 тисяч гривень. Зокрема, він не відобразив інформацію про п’ять земельних ділянок на праві оренди, зазначив недостовірні відомості про вартість автомобіля та про отримані доходи.

Відповідно до статті 366-1 Кримінального кодексу України, декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Україна отримає 9 мільйонів євро від Німеччини для переселенців – Кабмін

Україна отримає дев’ять мільйонів євро від уряду Німеччини на створення соціального житла для внутрішньо переміщених осіб та розвиток інфраструктури в містах, які приймають переселенців, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

В уряді заявили, що відповідну фінансову та проектну угоду 19 квітня підписали міністр соціальної політики України Андрій Рева, керівник міського та інфраструктурного підрозділу німецького державного Банку Розвитку KfW Маріон Кнееш та виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Андрій Лактіонов.

У Кабміні зазначили, що проект допоможе створити соціальне житло для близько 1000 внутрішньо переміщених осіб.

«Безповоротна фінансова допомога надається Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний Банк Розвитку KfW. Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» триватиме чотири роки. Грантові кошти спрямовуються у Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області та підконтрольні уряду України райони Донецької і Луганської областей», – заявили в Кабінеті міністрів.

Згідно з повідомленням, угода від 19 квітня «є логічним продовженням проекту, який завдяки попередньому гранту уряду Німеччини Український фонд соціальних інвестицій реалізує зараз». Завдяки цьому проекту вже відкрили три соціальні гуртожитки у Мелітополі Запорізької області. До кінця року ще близько 700 внутрішньо переміщених осіб отримають квартири або кімнати в гуртожитках у 14 відремонтованих об’єктах.

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1,5 мільйона переселенців.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Парубій підписав звернення до Вселенського патріарха про автокефалію української церкви

«Молимося Богу, щоб вона дала результат і щоб ми дочекалися давньої мрії українців про єдину українську православну церкву» – спікер парламенту

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

СБУ відмовилася повідомити, чи фігурує російський військовий Дубинський у розслідуванні щодо MH17

Служба безпеки України у відповіді на запит Радіо Свобода відмовилася повідомити, чи фігурує в розслідуванні справи про збиття літака рейсу MH17 над Донбасом влітку 2014 року відставний російський військовослужбовець, колишній керівник «розвідки» угруповання «ДНР» Сергій Дубинський.

У СБУ також не повідомили, за якими статтями обвинувачують Дубинського. Нещодавно з’явилася інформація про завершення досудового розслідування СБУ проти російського військового.

У відповіді на запит Радіо Свобода щодо того, за якими статтями обвинувачують Дубинського, чи є в матеріалах досудового розслідування дані, що вказують на його причетність до атаки на MH17 і чи розслідує взагалі СБУ участь Дубинського в атаці на «Боїнг», у СБУ повідомили, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом збиття літака за статтею «теракт».

«7 серпня 2014 року Генеральною прокуратурою України було підписано угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи з розслідування даного злочину Україною, Нідерландами, Бельгією, Малайзією й Австралією. Що стосується надання даних щодо розслідування даної трагедії, то, відповідно до положень зазначеної угоди, жодна інформація не може бути поширеною сторонами в пресі чи через інші засоби публічного розповсюдження без отримання на це згоди інших сторін», – відповіли в СБУ.

В офіційній урядовій газеті «Урядовий кур’єр» 12 квітня була опублікована повістка з вимогою до Дубинського та його адвоката з’явитися до СБУ в Києві для вручення письмового повідомлення про зміну підозри і для надання доступу й ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Також підозрюваному мали вручити копію обвинувального акту. Це свідчить про те, що СБУ завершила розслідування щодо відставного російського військовослужбовця.

У грудні минулого року суд дозволив СБУ спеціальне (заочне) розслідування щодо Дубинського у справі щодо створення терористичної організації.

Журналісти і міжнародні дослідницькі організації ідентифікували Дубинського (відомого за прізвиськом «Хмурий») через аудіозаписи, оприлюднені СБУ, з перехопленням розмов фігурантів справи про збиття в небі над Донбасом малайзійського «Боїнга» рейсу MH17 влітку 2014 року.

До війни Дубинський жив в одному з сіл Донбасу. Зараз в Україні у нього залишилися близькі родичі. Журналісти проекту Радіо Свобода Донбас.Реалії поспілкувалися з рідним братом російського полковника, Романом Дубинським. Зокрема, він заявив, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році. Роман Дубинський також підтвердив, що його брат Сергій Дубинський поїхав з Донбасу на початку 2015 року і осів на хуторі Великий Лог Ростовської області Росії. Донбас.Реалії вирушили туди, щоб розпитати самого фігуранта аудіозаписів про атаку на малайзійський «Боїнг», але він відмовився розмовляти з журналістами.

Ексклюзивні подробиці з біографії полковника і докази його ймовірної причетності до збиття MH17 надав і колишній товариш по службі.

Офіційно міжнародна Спільна слідча група і українські правоохоронні органи поки що не називають імен людей, причетних до катастрофи літака, внаслідок якої загинули 298 людей.

Наприкінці вересня 2016 року міжнародна Спільна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші попередні офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати «остаточною правдою», а висновки слідчих у Москві назвали «попередніми». У МЗС Росії назвали доповідь «упередженою».

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Суд у справі Януковича оголосив про перехід до дебатів

Оболонський районний суд Києва оголосив про перехід до стадії дебатів у справі колишнього президента України Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді. Таким чином, у суді завершили етап з’ясування обставин справи й вивчення доказів.

Перед цим суд відхилив низку клопотань адвокатів Януковича, зокрема, про допит нових свідків.

Адвокати Януковича заявили, що рішення порушує право колишнього президента на захист. Вони оголосили протест й покинули зал засідань.

«Це рішення незаконне, не допитані всі свідки. Це рішення ухвалили під політичним тиском. У нас не допитані понад 10 свідків захисту», – сказав адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Оболонський райсуд наприкінці червня 2017 року перейшов до заочного розгляду справи за обвинуваченням у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича.

У справі, яку розглядає суд, слідство інкримінує Януковичу три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни); ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).

Екс-президент України звинувачення відкидає. Віктор Янукович втік до Росії після розстрілів на Майдані у лютому 2014 року.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Від початку року на дорогах України загинули понад півтисячі людей – МВС

За перший квартал 2018 року на автошляхах України в ДТП загинули 529 людей, повідомив в ефірі Радіо Свобода радник міністра МВС, голова громадської ради МВС Володимир Мартиненко.

Для порівняння, за останній квартал минулого року в ДТП загинули 555 людей.

Серед головних причин загибелі людей на дорогах в цьому році – перевищення безпечної швидкості (105 людей), порушення маневрування (24 людини), виїзд на зустрічну смугу (19 людей), перехід дороги у невстановленому місці (18 людей), керування у нетверезому стані (11 людей).

За статистикою, яку навів Володимир Мартиненко, у цьому році не було жодного випадку загибелі людей через невиконання сигналу світлофора.

При цьому він стверджує, що до аварій дуже часто призводить поганий стан українських доріг.

«За перший квартал 2018 року сталося 34 605 ДТП, за останній квартал минулого року – 37 837», – навів цифри Володимир Мартиненко.

18 квітня заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк заявив, що після криворізької ДТП із численними жертвами, в уряді України розглядають можливість скасувати жовтий сигнал світлофорів. Лавренюк стверджує, що останній резонансні ДТП в Україні пов’язані саме з проїздом на жовтий сигнал світлофору.

Водночас 19 квітня Міністерство інфраструктури України повідомило, що наразі не планує забороняти жовтий сигнал світлофора.

 

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

МВС: за два місяці 2018 року зафіксоване зниження кількості ДТП

За два місяці 2018 року в Україні зафіксоване зниження кількості дорожньо-транспортних пригод, заявила заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук.

«З початку року у поліції з’явився обережний оптимізм – за два місяці 2018 було зафіксовано зниження кількості дорожньо-транспортних пригод та смертності на дорогах на 7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року», – сказала Ковальчук.

За її словами, «щоб ця тенденція не була зруйнована такими страшними аваріями, як у Кривому Розі», парламенту варто терміново розглянути урядовий законопроект «Про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Читайте також: Дорожня трагедія в Кривому Розі: хто винен?

10 листопада 2017 року Кабінет міністрів схвалив проект закону про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Автори документа пропонують внести зміни до статті 286 Кримінального кодексу України («порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами»), зокрема збільшити розміри покарань за передбачені статтею склади злочинів, а також додатково передбачити кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тяжких тілесниних ушкоджень або загибель людини.

Крім того, у випадку ухвалення закону за перевищення швидкості та втечу з місця ДТП доведеться заплатити штраф в майже 3,5 тисячі гривень. Для водіїв, які продовжують їздити за кермом після позбавлення посвідчення водія, штраф підіймуть до 10 тисяч гривень. 

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

Суд планує допитати Мосійчука в справі Єфремова

Старобільский районний суд Луганської області планує допитати 19 квітня народного депутата, члена фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука в справі екс-лідера парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

18 квітня суд допитав народного депутата Олега Ляшка. Він заявив, що колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко та голова Верховної Ради Андрій Парубій не погодилися штурмувати будівлю СБУ в Луганську, яку бойовики захопили у квітні 2014 року. Ляшко додав, що «якби Єфремов не підігрував сепаратистам, Луганськ був би українським».

Єфремова затримали 30 липня 2016 року в аеропорту «Бориспіль», звідки він, за даними ГПУ, намагався вилетіти до Відня. 13 січня 2017 року Єфремова з Києва конвоювали до Старобільська, де він і нині перебуває під арештом.

4 січня 2017 року Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт стосовно Єфремова. Йому інкримінують організацію захоплення будівлі Луганської ОДА; пособництво в захопленні Управління СБУ в Луганській області; вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; організаційне сприяння створенню й діяльності угруповання «ЛНР»; державну зраду.

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.