Витяг, довідку, виписку з Єдиного держреєстру підприємств з сьогоднішнього дня можна отримувати в режимі онлайн

Онлайн сервіси

Витяг, довідку, виписку з Єдиного держреєстру підприємств з сьогоднішнього дня можна отримувати в режимі онлайн через спеціальний розділ “Онлайн сервіси” на оновленому сайті Міністерства юстиції. Про це в ході засідання уряду в середу повідомив міністр Павло Петренко, презентуючи можливості нового порталу.

За словами Петренка, в минулому році українці отримали майже 5 млн послуг у сфері реєстрації бізнесу та майнових прав. Найчастіше отримання довідок, виписок та витягів було пов’язано з хабарництвом реєстраторів і величезними чергами, додав він.

“Відтепер не потрібно буде приходити в реєстраційні офіси, щоб отримати ці документи. Відтепер ми кардинально змінюємо підходи в роботі, ми ламаємо корупційні мотиви, позбавляючись від людського фактора – ми вводимо онлайн сервіс”, – сказав міністр.

Глава Мін’юсту також зазначив, що для одержання електронного документа не потрібні електронні цифрові підписи або інші підтвердження.

“Просто оплатіть вартість послуги карткою, отримаєте документ і роздрукуйте. Більш того, будь-який державний орган або приватна установа зможе так само зробити таку виписку онлайн”, – пояснив він.

Мова йде, зокрема, про отримання довідок, витягів та виписок з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій. За словами Петренка, запит можна зробити відносно будь-якої української фірми або компанії.

“В режимі онлайн ми оплачуємо документ зі своєї картки. Вартість – 45 грн 68 коп. плюс комісія “Ощадбанку” 3 грн. Тобто, в загальному, 48 грн 60 коп”, – зазначив він.

Міністр висловив переконання в тому, що введення онлайн-сервісів стане основним важелем для недопущення корупції. “Всі ці реформи – це конкретні інвестиції, компанії, які прийдуть в Україну і будуть тут працювати за новим прозорим європейськими правилами”, – підкреслив він.

Глава Мін’юсту також поінформував, що частина повноважень з реєстрації буде передана місцевим органам влади, нотаріусам, банкірам. Разом з тим, Петренко роз’яснив, що ті українці, які не мають доступу до мережі, зможуть отримувати послуги особисто, в нотаріусів, що в банку або в реєстраційному офісі місцевої ради.

Крім того, Петренко закликав всі міністерства і відомства, які надають адміністративні послуги, максимально переходити в онлайн-режим роботи.

“Ми повинні створити повноцінний загальний портал на сайті уряду по всіх електронних сервісів”, – підсумував він.

У свою чергу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк також закликав глав міністерств та громадян користуватися електронними реєстрами. “Прошу всі органи виконавчої влади переводити весь уряд на електронне управління, на спрощення надання послуг, на відкриття реєстрів, фактично на нові підходи в Україні, коли не стоять у черзі, не платять хабарі, а по самому простий електронній системі отримують довідку”, – зазначив керівник уряду.

Петренко додав, що впровадження онлайн-сервісів дає можливість Україні піднятися в рейтингу Doing Business в частині реєстрації бізнесу з 76 на 12 місце з 59 по 35 місця – по реєстрації майна.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

leave a comment