Корисні поради щодо прискорення нового персонального комп’ютера

ПК

Напевно ти захочеш взяти максимум зі свого нового комп’ютера: будь ти геймер, дизайнер або програміст. Тому ми підготували список з 17 корисних порад щодо прискорення тільки-но купленого ПК, придатних практично під будь-які потреби.

1. Відключи в BIOS підтримку віртуалізації

Якщо, звичайно, не збираєшся користуватися віртуальною машиною на кшталт VirualBox. Налаштування так і називається – Virtualization, і знаходиться в одному з підміню BIOS.

2. Обнови BIOS до останньої версії

Зазвичай скачати актуальну версію BIOS / UEFI BIOS можна на сайті виробника материнської плати. Краще зробити це відразу.

3. Обнови драйвери чіпсета

Теж необхідно зробити це в першу чергу (знайти «дрова» так само просто: на сайті виробника).

4. Виділи логічний диск під завантаження і тимчасові файли

У налаштуваннях браузера ти зможеш спокійно зробити так, щоб всі файли, що завантажуються, відправлялися саме на цей диск. Це спростить завдання з очищення непотрібних файлів і допоможе зменшити фрагментацію на інших дисках.

5. Виділи для ОС окремий логічний диск. Або постав SSD

Ніяких більше C:/Program FIles! Залиш диск C тільки під операційну систему і її тимчасові файли. 60 Гб вистачить з головою. Заодно простіше буде стежити за тим, коли прийде час чистити папки Temp.

6. У налаштуваннях папки Windows відключи індексування

Якщо не користуєшся пошуком по файлах, або не вважаєш цю функцію важливішою за продуктивність в програмах.

7. Додай файл підкачки

Якщо оперативна пам’ять комп’ютера менше 8 Гб, є сенс включити файл підкачки. Його розмір для сучасного ПК повинен бути приблизно в два рази менше розміру RAM. Є сенс використовувати для файлу підкачки «сміттєвий» логічний диск, який ти створив під завантаження. Налаштовується це добро ось тут: правою кнопкою по «Комп’ютер»> «Властивості системи»> «Продуктивність»> «Налаштування»> «Файл підкачки».

8. Включи оновлення Windows

І використовуй ліцензійну версію ОС. Ні, правда, пора вже йти від піратства хоча б у цьому напрямку.

9. Установи набір утиліт для догляду за ПК

Наприклад, одну з нашого вчорашнього огляду. Раз на тиждень проводь дефрагментацію основних дисків, чисть диск, залишений для завантажень.

IT

10. Установи менеджер драйверів

Наприклад, простий Driver Manager. Оновлюй «дрова» як тільки вони виходять (але бета-версії краще залишити тестерам).

11. Установи програму-оптимізатор ресурсів

Особливо, якщо ти – геймер. Без Razer Game Booster тут просто не обійтися: крім допомоги в підтримці актуальних версій драйвера і налаштувань, програма містить масу допоміжних засобів, що дозволяють вичавити з ПК максимум під час гри.

12. Ніяких антивірусів!

Якщо ти впевнений користувач ПК 2015 року, то антивірус тобі не потрібен. Я не користуюся ним вже більше 7 років, і жодного разу не «ловив» нічого небезпечного. Важливо не качати нічого з невідомих сайтів і грамотно ставитися до відвідуваних ресурсів. Найчастіше віруси чекають тебе на сайтах для дорослих, в ріпаках всіляких ігор (так що надійніше покупки гри в Steam нічого немає), в кряках і кейгенах. Якщо вже і потрібно щось скачати – перевір посилання, та й сам сайт в базі одного з антивірусів. Мені вистачає однієї перевірки DrWeb CureIT! в пару місяців.

13. Установи обов’язкові програми

Просто список софта, який стане в нагоді тобі для будь-якої роботи:

7-zip File Manager – кращий безкоштовний архіватор;
K-lite codec pack – найповніший набір кодеків для відтворення відео;
Daemon Tools Lite – безкоштовна утиліта для роботи з образами дисків;
UTorrent – один з найпопулярніших торрент-клієнтів;
Notepad ++ – блокнот, який стане в нагоді як розробнику, так і геймеру;
GIMP – безкоштовний аналог фотошопа. Якщо ти не дизайнер, Gimp замінить тобі Paint;
VLC Player – один з кращих відеоплеєрів.

14. Відключи непотрібні служби

Навіщо тобі підтримка введення для сенсорного ПК і планшета, якщо у тебе звичайний екран? Навіщо служба друку, якщо використовувати принтер ти й не збираєшся? Всі ці служби потроху їдять ресурси, поки комп’ютер включений. Головне – не забути, що саме ти відключаєш, щоб у разі необхідності потім швидко повернути все назад. Створюй точки відновлення перед важливими кроками!

15. Налаштуй автозавантаження

Після встановлення всіх необхідних утиліт і програм обов’язково перевір пункти автозавантаження. Навіщо тобі там Skype, якщо ти будеш користуватися ним раз у півроку?

16. Скористайся оптимізатором реєстру

Немає необхідності виконувати дану дію так само часто, як дефрагментацію, але все ж після установки основного софта можна скористатися цією функцією сучасних оптимізаторів. Наступного разу повернися до неї десь через півроку.

17. Подбай про зір

Cписок програм, які допоможуть вберегти очі під час роботи за комп’ютером:

ClearType
Браузер Chrome: High Contrast і теми
Розширення-нагадувалки: EyeCare, 20 Cubed, Eye rest, Eyerest Notification
F.lux
Workrave

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

leave a comment