Мінеконрозвитку розробляє програму розширення широкосмугового доступу до Інтернету у всій Україні

Інтернет в Україні

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробляє програму розширення широкосмугового доступу до Інтернету на всій території України.

Про це повідомила глава департаменту цифрової економіки Мінекономрозвитку Олена Мініч.

«З точки зору програми розвитку широкосмугового доступу в Інтернет – це базова річ, з якої починається сучасний економічний розвиток», – сказала вона.

За словами Мініч, перший крок до розширення можливостей доступу до Всесвітньої мережі був зроблений завдяки реалізації ліцензій 3G.

«Чому ми так билися за 3G? Тому що це дає можливість доступу до якісної інформації для населення в найвіддаленіших регіонах країни», – зазначила глава департаменту цифрової економіки.

Мініч підкреслила, що Мінекономрозвитку в рамках спільної з Міністерством освіти і науки робочої групи буде розробляти детальний план щодо забезпечення високошвидкісного доступу до Інтернету в освітніх установах по всій країні.

Відзначимо, 23 лютого НКРЗІ провела торги з голосу по тендеру на отримання ліцензій на 3G-зв’язок. За результатами торгів оператор «Астеліт» став переможцем конкурсу на 3G-зв’язок по першому лоту, збільшивши стартову вартість ліцензії з 2,708 млрд грн до 3,355 млрд грн. Другий лот дістався оператору «МТС Україна» за 2,715 млрд грн, а третій – «Київстару» за 2,7 млрд грн. Згідно з умовами тендеру, операторам необхідно протягом 30 днів з дати проведення торгів сплатити вартість ліцензії на 3G-зв’язок.

Оператори мають протягом 18 місяців після проведення конкурсу запустити мережу третього покоління на території всіх обласних центрів України, а протягом 6 років – на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням понад 10 тисяч осіб.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

leave a comment