Стан поранених спостерігачів СММ ОБСЄ стабільний – «ЛНР»

Сепаратисти угруповання «ЛНР» повідомляють, що двоє спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, поранені через підрив автомобіля на Луганщині, отримали травми середньої тяжкості, їх стан стабільний.

«Постраждалі у результаті вибуху представники місії ОБСЄ перебувають у стані середньої тяжкості. Стан стабільний», – повідомляють сепаратистські сайти з посиланням на «міністерство охорони здоров’я» угруповання «ЛНР».

Зранку 23 квітня у районі села Пришиб на контрольованій угрупованням «ЛНР» частині Луганщини підірвався автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Згідно з повідомленням місії, загинув один, госпіталізовані двоє членів патруля місії. Агенція Reuters із посиланням на Міністерство закордонних справ Австрії, яка нині головує в ОБСЄ, повідомила, що загиблим є громадянин США, однією з поранених – громадянка Німеччини. Інформацію про загибель американця Радіо Свобода підвердили і у Міністерстві закордонних справ України.

В угрупованні «ЛНР» звинуватили в підриві автомобіля ОБСЄ «підготовлену українську диверсійно-розвідувальну групу». Бойовики раніше також заявили, що автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, в якому загинули та поранені співробітники місії, «відхилився від основного маршруту і рухався другорядними дорогами».

Сепаратисти угруповання «ЛНР» оприлюднили відео з місця трагедії. 

(Відео користувача YouTube Народная милиция ЛНР)

Українська сторона Спільного центру контролю та координації (СЦКК) режиму припинення вогню на Донбасі повідомила, що близько 10:17 під час здійснення патрулювання «ймовірно на міні підірвався автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі є спробою Москви і підтримуваних нею бойовиків залякати спостерігачів.

leave a comment