Мер Одеси ветуватиме рішення про перейменування вулиць – Аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що мер Одеси Геннадій Труханов вирішив ветувати сандальне рішення міської ради про перейменування декомунізованих вулиць.

«Провели з Ігорем Райніним (головою Адміністрації президента – ред.) зустріч з мером Одеси. Добре, аргументовано поговорили. Мер вирішив ветувати одіозне рішення ради», – написав Аваков ввечері 28 квітня у Twitter. 

У п’ятницю Приморський районний суд Одеси визнав протиправним та скасував рішення Одеської міськради про перейменування раніше декомунізованих вулиць і провулків.

26 квітня Одеська міська рада ухвалила рішення про зміну назв низки вулиць в Одесі, які були перейменовані в травні минулого року на той час керівником Одеської облдержадміністрації Михеїлом Саакашвілі у рамках декомунізації. У міськраді пояснили, що цим рішенням депутати «завершили процес декомунізації, а також привели у відповідність правильність написання топонімів міста, це було необхідно для забезпечення обліку, усунення повторів і впорядкування назв».

У СБУ повідомили про відкриття кримінального провадження через рішення міськради Одеси перейменувати низку вилиць.

21 травня 2015 року в Україні вступили у дію декомунізаційні закони. За даними Українського інституту національної пам’яті, в Україні упродовж 2016 року в рамках виконання закону про декомунізацію перейменували понад 51 тисячу вулиць і знесли 1 тисячу 320 пам’ятників Леніну.

leave a comment