Плотницький заявляє про прибуття до Луганська «представників» 20 країн

Лідер угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький заявляє, що «представники» понад 20 держав взяли участь у першотравневих урочистостях у контрольованому сепаратистами Луганську.

«У першу чергу ми вітаємо наших братів з Російської Федерації, Південної Осетії, Абхазії… Ми раді бачити тут і нових партнерів «ЛНР». Зі зрозумілих причин їх перелік поки не дуже великий, але я зачитаю тих, хто приїхали сьогодні до нас: Алжир, Вірменія, Бірма, Велика Британія, Німеччина, Грузія, Індія, Ірак, Іран, Італія, Камерун, Канада, Палестина, Бейрут, Польща, США, Фінляндія, Шрі-Ланка», – заявив Плотницький, звертаючись до учасників акції з нагоди 1 травня.

За словами ватажка луганських сепаратистів, до Луганська приїхала також депутат Європарламенту від Італії Елеонора Форенца.

Першотравневі мітинги відбулися і в окупованому Донецьку.

Угруповання «ДНР» і «ЛНР» визнані в Україні терористичними.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, тут загинули близько 10 тисяч людей.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Західні столиці не визнають окупації Донбасу, відтак наголошують, що не посилають туди своїх представників. 

Абхазія і Південна Осетія, про які говорив Плотницький є сепаратистськими регіонами Грузії. Москва визнала Абхазію і Південну Осетію незалежними державами після п’ятиденної війни проти Тбілісі у 2008 році. Лише кілька країн наслідували цей приклад, у той час як переважна більшість вважає Абхазію і Південну Осетію частинами Грузії. Росія направила тисячі своїх військових у ці регіони.

leave a comment