САП ініціюватиме арешт усього майна Мартиненка – прокурор

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України має намір ініціювати арешт усього майна колишнього депутата Верховної Ради Миколи Мартиненка, повідомив прокурор САП Роман Симків.

Він сказав про це після того, як 3 травня суд переніс на 12 травня засідання щодо розгляду скарги САП на відмову суду попередньої інстанції арештувати Мартиненка.

«Стаття (за якою звинувачують Мартиненка – ред.) передбачає конфіскацію майна, тому наше зобов’язання накласти (арешт) на все майно, що буде знайдене», – сказав Симків.

Мартиненко після засідання суду заявив, що він вже двічі був на допитах в Національному антикорупційному бюро України в рамках розслідування справи щодо нього і, згідно з рішенням суду, здав свої закордонні паспорти.

Апеляційний суд Києва мотивував перенесення розгляду скарги прокурорів тим, що до суду не надійшли матеріали кримінального провадження.

На 13:00 в Апеляційному суді призначене слухання справи щодо скарги на відмову в арешті іншого затриманого у цій же справі, першого заступника голови правління «Нафтогазу» Сергія Переломи.

20 квітня детективи НАБУ і прокурори САП затримали колишнього депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка і першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», колишнього голову спостережної ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому. Їх підозрюють за статтями «створення злочинної організації» і «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» у рамках справи про розтрату коштів державного підприємства «СхідГЗК». Обидва заперечують свою провину.

Перелома також є обвинувачуваним у справі про коштів Одеського припортового заводу. У цій справі він перебуває під домашнім арештом у нічний час.

leave a comment