У Харкові на покладання квітів прийшли активісти, що підтримували «русскую весну»

В урочистому покладанні квітів на меморіалі Слави в Харкові брали участь люди, що підтримували заходи так званої «русской весны». 

Зокрема, як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, журналісти впізнали лідер харківського «Антимайдану», учасника захоплення будівлі Харківської облдержадміністрації у квітні 2014 року Спартака Головачова, якого у жовтні 2016 року випустили під заставу у 206,7 тисяч гривень.

Його помітили під час однієї із сутичок між прихильниками «Безсмертного полку» і проукраїнськими силами.

Також на покладання прийшов один із лідерів прокремлівського руху «Исход» Олег Новиков, якого у травні 2015 року засудили до трьох років ув’язнення за статтею «посягання на територіальну цілісність України», а у вересні 2016 року він отримав ще чотири роки тюрми за звинуваченням у шахрайстві й підробці документів. Новикова звільнили умовно достроково.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, сутички в Харкові почалися після урочистого покладання квітів на меморіалі Слави, там кілька разів виникала штовханина між літніми людьми, що вигукували «Фашизм не пройде», «Дякую діду за перемогу», і проукраїнськими патріотичними силами.

Люди прийшли до меморіалу з плакатами і фотографіями загиблих рідних на війні. Подекуди на фото був підпис «Безсмертний полк». При цьому, офіційних колон від «Безсмертного полку» біля меморіалу не спостерігалося.

Поліція заявляє, що від цієї громадської організації заяви про акції не надходило. Ветерани бойових дій на сході України разом із «Правим сектором» й «Азовом» стежили, щоб святкова хода проходила без «георгіївських стрічок» і радянської символіки.

Між літніми людьми і проукраїнськими представниками точилася суперечка щодо наявності в руках людей червоних прапорів. Поліція не стала відбирати червоні прапори, мовляв, вони не підпадають під дію закону про декомунізацію. Кілька разів правоохоронцям доводилося заспокоювати і розводити в сторони активістів із різних таборів. Під час однієї з сутичок був розбитий портрет ветерана, з яким прийшов на свято чоловік.

Ухарківському обласному управлінні національної поліції, повідомили, що все обійшлося без затримань людей. 

Згодом, група людей, що вигукувала прорадянські гасла і співала військові пісні від меморіалу продовжила ходу центром міста.

Акції до Дня перемоги 9 травня відбуваються у багатьох містах України. Штовханина і сутички, крім Харкова, сталися в Києві, Дніпрі, Одесі. За даними МВС України, загалом по Україні затримали 45 людей.

leave a comment