Прокуратура хоче притягувати до відповідальності іноземців, які з порушеннями їздять у Крим

Прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов вимагає посилити роботу з притягнення до відповідальності іноземних громадян, які відвідують анексований Росією півострів із порушенням українських законів, для участі в міжнародних заходах, які на півострові проводить підконтрольна Кремлю влада.

Про це прокурор АРК заявив 25 липня на координаційній нараді правоохоронних органів Криму.

Як повідомляє прес-служба наглядового відомства, на нараді розглянули питання про незаконні заходи морських суден в закриті порти Криму, авіаперельоти і порушення порядку в’їзду на окуповану територію і виїзду з неї представниками іноземних держав для участі в різних форумах.

«Я неодноразово наголошував на необхідності використання інститутів спеціального попереднього розслідування і міжнародно-правової допомоги. Як це не прикро, але повною мірою цього не відбувається. Так, у нас створені реєстри, які щодня поповнюються порушниками українського законодавства, але я вимагаю реальних кроків для притягнення винних осіб до відповідальності. Я повторю слова президента України Петра Порошенка: ми повинні зробити Крим непідйомним для країни-окупанта. Коли перестануть плавати судна, літати літаки і їздити іноземні гастролери – це неодмінно прискорить цей процес», – сказав Гюндуз Мамедов.

У 2017 році українські прикордонники заборонили в’їзд в Україну 104 іноземним громадянам – діячам культури і мистецтва, які незаконно відвідували Крим.

Іноземні артисти й інші діячі порушують українське законодавство, приїжджаючи з гастролями в анексований Крим через закриті України пункти пропуску.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінмежі з Кримом працюють три контрольних пункту в’їзду / виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Build a better website in less than an hour. Start for free at us.

leave a comment