20-й день війни РФ проти України: у Генштабі ЗСУ розповіли про ситуацію

Збройні сили України повідомили, що станом на 20-й день війни РФ проти України війська загарбників зазнають нищівних ударів по їхніх угрупованнях та тиловій інфраструктурі.

«За добу угрупованням Повітряних сил ЗСУ було уражено чотири вертольоти, один літак та винищувачем збито крилату ракету ворога. Угруповання окупаційних військ, що задіяні у веденні наступальної операції значних успіхів на всіх напрямках висування не мали. Триває зосередження основних зусиль на утриманні зайнятих рубежів. Ворог продовжує нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури. Використовує мережу закладів охорони здоров’я на тимчасово захоплених територіях України для лікування пораненого особового складу. Також загарбники й надалі підступно використовують об’єкти цивільної інфраструктури для обладнання вогневих позицій, розміщення озброєння та військової техніки», – повідомляє Генштба ЗСУ у фейсбуці.

Повідомляється, що морально-психологічний стан противника залишається на низькому рівні, що призводить до відмов військовослужбовцями ЗС РФ виконувати накази командування.

«Також, за наявною інформацією, мобілізовані мешканці з тимасово окупованої території окремих районів Луганської області, направляються для поповнення втрат діючих частин російських окупаційних військ, що залучені до бойових дій на території України. Противник намагається захопити Маріуполь. Українськими воїнами були успішно відбиті атаки загарбників. Загальні втрати ворога склали близько 150 чоловік, 2 танки, 7 БМП та один БТР. Після понесених втрат окупанти припинили наступальні дії та відступили», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, артилерія і авіація нанесли вогневе ураження по скупченню військової техніки та колонах військ РФ на маршрутах висування.

«За наявною інформацією, за результатами артилерійського вогневого нальоту було знищено 12 одиниць автомобільної техніки. Також втрат зазнали батальйоні тактичні групи зі складу 336-ї окремої бригади морської піхоти та 11-ї окремої десантно-штурмової бригади. В Чорноморській та Азовській операційних зонах ознак підготовки до проведення морської десантної операції не виявлено», – підсумовує Генштаб.

leave a comment