Category Archives: Економика

экономические новости

Гривня продовжує бити рекорди щодо долара

Українська національна валюта далі зміцнює свої позиції щодо долара США. Курс залишається найвищим за останні 44 місяці, на 24 вересня Національний банк України зафіксував показники 24 гривні 33 копійки за одиницю американської валюти.

Схожі орієнтири востаннє фіксувалися на початку 2016 року: 16 січня курс становив 24 гривні 19 копійок, 18 січня – 24 гривні 38 копійок за долар.

Торги на міжбанківському валютному ринку 23 вересня завершилися на рівні 24 гривні 30–32 копійки за долар, повідомляє сайт «Мінфін».

На український валютний ринок нині прийшли значні ресурси, які іноземці вводять для купівлі облігацій внутрішньої державної позики. На курс також впливає позитивна кон’юнктура щодо товарів українського експорту.

Гончарук: не маю жодного сумніву, що вже наступного року зростання ВВП на 5% – це реально

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук «не має жодного сумніву» в зростанні валового внутрішнього продукту України на п’ять відсотків у 2020 році.

«Я не маю жодного сумніву, що вже в наступному році зростання на 5% – це абсолютно реально», – сказав Гончарук у своєму дебютному блозі «Чашка прем’єра».

Він додав, що в жовтні влада перегляне прогноз економічного розвитку країни.

«Зростання ВВП на 5-7% – це наші плани, які ще потрібно втілити в життя. Уряд не може просто на наступний день прийти й ігнорувати ті цифри, які об’єктивно існують. Зараз кожен фінансовий документ, кожен офіційний документ ми базуємо на тих прогнозах, які були офіційно зроблені весною. Це правда. Але в жовтні ми плануємо ці прогнози переглянути. Крім того, Верховна Рада ще має проголосувати дуже-дуже багато законів, які не можуть не вплинути на державний бюджет», – підкреслив прем’єр.

У квітні Міністерство економічного розвитку оприлюднило прогноз економічного росту України. У своєму першому варіанті прогнозу у 2020 році зростання ВВП становитиме 3,3%, у 2021 році на 3,8%, у 2022 році – на 4,1%. Згідно з другим варіантом  у 2020 році прогнозується зростання ВВП на рівні 3,6%, у 2021 році – на 3,6%, у 2022 році – на 3,3%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує ріст ВВП України на рівні 3% у 2020 році, 3,1% – у 2021 та 3,2% – у 2022.

За підсумками 2018 року внутрішній валовий продукт України склав 134,89 мільярда доларів.

Саудівська Аравія планує повністю відновити видобуток нафти після нападу до кінця вересня – ЗМІ

Компанія Saudi Aramco заявила про готовність до кінця вересня вийти на попередній рівень видобутку нафти на постраждалому від атаки дроном об’єкті, повідомляє Reuters.

Як зазначається, роботи ведуться цілодобово, потрібне обладнання доставили із США та ЄС.

14 вересня дрони вдарили по нафтових заводах у Саудівській Аравії. Нафтовидобувна компанія Aramco, підприємства якої зазнали повітряних ударів при нальоті дронів, скоротила видобуток нафти на 5 мільйонів барелів на добу.​

Ціни на сировину різко зросли. Вартість нафти марки Brent збільшилася майже на 14% – до 70 доларів за барель.

США назвали Іран відповідальним за напади. У Тегерані відкидають звинувачення.

У понеділок курс гривні стане найвищим за 44 місяці

Національний банк України за результатами торгів 20 вересня встановив на понеділок, 23 вересня, курс 24 гривні 43 копійки за долар. Це найвище значення курсу за понад 44 місяці – від середини січня 2016 року.

У 2016 році на 18 січня офіційний курс складав 24 гривні 38 копійок, а вже на 19 січня – 24 гривні 64 копійки, і відтоді понад три з половиною роки нижче від показника 24,5 гривні за долар не опускався.

На український валютний ринок нині прийшли значні ресурси, які іноземці вводять для купівлі облігацій внутрішньої державної позики. На курс також впливає позитивна кон’юнктура щодо товарів українського експорту.

У Раді сьогодні представлять проєкт держбюджету

У Верховній Раді сьогодні, 20 вересня, представлять проєкт державного бюджету на наступний рік. Про це мовиться у порядку денному.

Представляти держбюджет буде міністр фінансів Оксана Маркарова.

15 вересня у Верховній Раді зареєстрували проєкт державного бюджету. Парламент має схвалити його в першому читанні до 20 жовтня. Закон про державний бюджет мають ухвалити до 1 грудня.

 

Доходи кошторису передбачені у сумі 1 079,5 мільярда гривень, видатки – 1 170,0 мільярда гривень. Видатки на безпеку і оборону – 245,8 мільярдів гривень, на розвиток дорожньої інфраструктури – 74,4 мільярда гривень, на охорону здоров’я – 108 мільярдів гривень. Мінімальна зарплата, згідно з проєктом бюджету, складатиме 4723 гривень. Фінансування Пенсійного фонду складе 172,6 мільярда гривень.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що Україна востаннє буде ухвалювати державний бюджет на один рік, оскільки надалі ухваленню кошторису передуватиме ухвалення «повноцінної трирічної декларації».

Гривня встановила третій за тиждень трирічний рекорд – курс НБУ

Українська національна валюта втретє за тиждень оновила більш як трирічний рекорд щодо долара США. Станом на 16 вересня офіційний курс НБУ становив 24 гривні 71 копійка за одиницю американської валюти, на 19 вересня – 24 гривні 67 копійок. Нове досягнення – 24 гривні 62 копійки за долар, таким є курс, встановлений регулятором на 20 вересня.

Такі значення в парі гривня-долар не спостерігалися 38 місяців – від липня 2016 року, тоді найкращим для гривні був курс близько 24 гривень 80 копійок. Новий орієнтир – показники січня 2016 року. Приміром, на 18 січня того року офіційний курс НБУ складав 24 гривні 52 копійки за долар.

На український валютний ринок нині прийшли значні ресурси, які іноземці вводять для купівлі облігацій внутрішньої державної позики. На курс також впливає позитивна кон’юнктура щодо товарів українського експорту.

НБУ планує надрукувати 5 мільйонів банкнот номіналом 1000 гривень

Національний банк України планує першим випуском ввести в обіг 5 мільйонів банкнот номіналом 1000 гривень. Про це повідомив журналістам директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

«Щодо попереднього випуску, ми плануємо його здійснити в обсягах 5 мільйонів штук банкнот. А далі, по мірі надходження замовлень від банків та потреби економіки», – зазначив Зайвенко.

Раніше у Національному банку України повідомили, що у жовтні поточного року введуть у обіг банкноту нового найвищого номіналу 1000 гривень. Відбудеться це з 25 жовтня, коли банкноту почнуть видати в банках. На банкноті буде зображений Володимир Вернадський – український науковець, мислитель і природознавець.

Водночас з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом – ними не можна буде розрахуватися.

Гривня встановила новий рекорд – курс НБУ

Українська національна валюта оновила більш як трирічний рекорд курсу щодо долара США. За результатами торгів 18 вересня Національний банк України встановив на 19 вересня курс 24 гривні 67 копійок за одиницю американської валюти.

Попереднє досягнення гривні було встановлене 16 вересня – 24 гривні 71 копійка. Такі значення в парі гривня-долар не спостерігалися 38 місяців – від липня 2016 року.

На український валютний ринок нині прийшли значні ресурси, які іноземці вводять для купівлі облігацій внутрішньої державної позики. На курс також впливає позитивна кон’юнктура щодо товарів українського експорту.

Востаннє поблизу позначки 24 гривні 50 копійок за долар офіційний курс перебував у січні 2016 року.