Category Archives: Економика

экономические новости

У серпні ціна газу для населення знизиться щонайменше на 5,5% – уряд

У серпні ціна газу для населення знизиться щонайменше на 5,5%, повідомив Кабінет міністрів України. Вона становитиме не більш ніж 4 660 гривень без податку на додану вартість за одну тисячу кубометрів.

«Ціна на блакитне паливо для населення загалом за три місяці знизилася із 5 803 до 4 640 гривень без ПДВ. У результаті дії урядової постанови ціна на газ впала на 25%», – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У липні ціна на газ без ПДВ складає 4 905 гривень за тисячу кубічних метрів.

У квітні в уряді повідомили, що узгодили з «Нафтогазом України» механізм зниження ціни на газ для населення і теплової генерації.

Згідно з урядовим рішенням, ухваленим на засіданні 3 квітня, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, «Нафтогаз» зобов’язаний продавати газ для населення за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує паливо промисловим споживачам за умови передоплати.

На міжбанку гривня стабільна щодо долара США

На українському міжбанківському валютному ринку гривня залишається щодо долара США на рівні закриття торгів 22 липня. Опівдні котирування досягли рівня 25 гривень 65-67 копійок за долар – після ранкового посилення до 25 гривень 59-62 копійок, свідчать дані сайту «Мінфін».

Національний банк України встановив на 12:00 довідкове значення курсу на рівні 25 гривень 62 копійки за долар, це на дві копійки менше за офіційний курс на сьогодні.

Дворічного максимуму щодо долара США українська гривня досягла 10 липня. На той день НБУ встановив офіційний курс 25 гривень 49 копійок за одиницю американської валюти.

Суд у Києві дозволив «Ощадбанку» стягнути з Росії понад 1 мільярд доларів за втрачені активи в Криму

Київський апеляційний суд задовольнив позов «Ощадбанку» і дозволив виконати рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення 1,1 мільярда доларів з Росії як компенсацію за вилучення українських активів в окупованому Криму. Відповідне рішення було ухвалене 17 липня, однак в Єдиному реєстрі його опублікували тільки 22 липня.

Своїм рішенням суд підтвердив вирок Міжнародного комерційного арбітражу у Парижі від 26 листопада 2018 року.

Київський суд також видав виконавчі листи про стягнення з Росії не лише вказаної суми, але й відсотків, що нараховуються з березня 2014 року.

Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Зеленський підписав указ про розвиток Карпат

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток регіону українських Карпат.

Як йдеться на сайті Офісу президента, указ підписаний «з метою стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат».

Згідно з документом, уряд має у двомісячний термін затвердити програму розвитку Карпат до 2022 року і передбачити в бюджеті на «наступні роки».

Повідомляється, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

На початку квітня уряд схвалив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат, яка покликана сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню транспортної та інформаційної доступності гірських територій, охороні довкілля тощо.

 

 

Зеленський підписав указ щодо протидії рейдерству

Президент України Володимир Зеленський підписав зказ «Про заходи щодо протидії рейдерству», повідомили в Офісі президента.

«Питання рейдерства стало одним із найболючіших для бізнесу. За різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або «дірки» у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край», – повідомив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

За його словами, указ, серед іншого, передбачає розробку та ухвалення найближчим часом законопроекту про зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що «істотно зменшить ризики та частоту рейдерства», додав Гончарук.

У червні сервіс Опендатабот (портал з моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень – ред.) повідомляв, що щорічно в Україні відбувається близько 400 рейдерських атак, лідерами за кількістю є Київ і Київська область. Всього, за даними сервісу, за останні сім років в Україні відбулося 3242 рейдерських захоплень.

Гривня посилилася щодо долара на перших торгах після виборів до Ради

На українському міжбанківському валютному ринку 22 липня гривня посилюється щодо долара США. Станом на 13:00 торги відбуваються на рівні 25 гривень 63-66 копійок за одиницю американської валюти, свідчать дані сайту «Мінфін».

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу 25 гривень 64 копійки за долар. Це на 18 копійок менше за офіційний курс на 22 липня і на 15 копійок більше за дворічний максимум, встановлений 10 липня.

Валютний ринок позитивно відреагував на результати парламентських виборів в Україні, за результатами яких пропрезидентська партія «Слуга народу» може самостійно сформувати більшість.

Голова Американської торговельної палати критикує обшуки на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Президент Американської торговельної палати в Україні Енді Гундер критикує обшуки на «АрселлорМіталл Кривий Ріг».

«Розчаровують новини про українського чільного інвестора «АрселлорМітал», який інвестував понад 9 мільярдів доларів в Україну. Інвестори будуть занепокоєні вибірковим правосуддям. Україна надсилає неправильні повідомлення інвесторській спільноті», – написав Гундер у Twitter.

17 липня Служба безпеки України повідомила, що, за попередньою інформацією, «представники приватного промислового підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві» і «систематично не допускали на територію об’єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря».

Підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг» у відповідь висловило тоді здивування «рідкісною» статтею Кримінального кодексу про екоцид, за якою щодо нього відкрили провадження, і запевнило, що принципово не відрізняється від інших у галузі за рівнем впливу на довкілля.

20 липня СБУ провела обшук на підприємстві. Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександр Іванов назвав дії правоохоронців «тиском на бізнес».

Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» належить міжнародній корпорації «АрселорМіттал» і є інтегрованим металургійним підприємством із повним металургійним циклом.

Гривня зміцнилася стосовно долара та євро – НБУ

Гривня зміцнилася стосовно долара та євро, свідчать дані на сайті Національного банку України.

На 22 липня офіційна вартість долара знизиться на 22 копійки до 25,81 грн.

Євро втратив 21 копійок і коштуватиме 28,98 грн.

10 липня вартість долара досягла свого мінімуму із 30 серпня 2017 року – 25 гривень 48 копійок. У той день євро здешевшав до 28 гривень 56 копійок. Це був мінімум із 18 квітня 2017 року.